
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 75 Ω |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 35 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 20 ns |
| Turn-Off Delay Time | 20 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| -3db Bandwidth | 35 MHz |
| Propagation Delay | 7 ns |
| High Level Output Current | 25 mA |
| Low Level Output Current | 25 mA |
| Logic Function | Demultiplexer, Multiplexer |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Drain to Source Resistance | 180 Ω |
| On Resistance (RON) | 75 Ω |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x 8:1 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25200
Ext.Price$0.25200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25200 | $0.25200 |
| 10 | $0.22405 | $2.24050 |
| 50 | $0.19920 | $9.96000 |
| 100 | $0.16500 | $16.50000 |
| 500 | $0.13667 | $68.33500 |
| 1000 | $0.12678 | $126.78000 |
| 3000 | $0.11760 | $352.80000 |
